18.07.2016 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Producent vajec Ekobauernhof si zmenil od 1. júla meno na Babičkin dvor

Jeden z najväčších producentov konzumných slepačích vajec na Slovensku si zmenil od 1. júla 2016 obchodné meno, z Ekobauernhof, a. s., na Babičkin dvor, a. s. TASR o tom informoval tlačový tajomník Únie hydinárov Slovenska Ľubomír Urban.

"Nový názov spoločnosti lepšie vystihuje dôraz, ktorý sa kladie na nadštandardnú starostlivosť o nosnice, kŕmne zmesi a celý proces výroby vajec. K zmene názvu sa pozitívne postavili aj spotrebitelia v prieskume, ktorý realizovali na prelome marca a apríla tohto roku a zúčastnilo sa na ňom  vyše 700 respondentov z celého Slovenska. Názov  Babičkin dvor z nich podporilo až  79 %," uviedol predseda predstavenstva tejto veľkokrtíšskej hydinárskej firmy Zdeněk Berka.
Veľkokrtíšska spoločnosť sa podľa Urbana zároveň v rámci tzv. Kódexu farmárov z Babičkinho dvora rozhodla verejne zaviazať k dlhodobému zvyšovaniu komfortu a životného prostredia, v ktorom nosnice žijú.
Babičkin dvor má podľa informácií Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v regióne Veľkého Krtíša 8 malých a stredných slepačích fariem s podstielkovým, klietkovým a voľnovýbehovým chovom nosníc.
Babičkin dvor, a.s., Veľký Krtíš vznikla v máji 2010 zápisom do Obchodného registra SR. Predmetom činnosti firmy je najmä poľnohospodárstvo a lesníctvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja, ako aj výroba kŕmnych zmesí. Spoločnosť eviduje základné imanie vo výške 3 miliónov eur. Akcionárom je švajčiarska firma Mitteleuropa Kredit & Immobilien AG.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down