25.05.2018 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Produkcia surového kravského mlieka bez GMO

Pod záštitou Tatranskej mliekarne a. s., Kežmarok sa 25. apríla uskutočnil seminár s názvom Produkcia surového kravského mlieka bez GMO. Akciu zorganizovala spoločnosť Sano - Moderná výživa zvierat s.r.o. Ide o ďalší zo série vzdelávacích seminárov, ktoré sú venované projektu tzv. „Čistej línie bez použitia GMO“.

LIPTOVSKÝ ONDREJ. Zväz výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných spoločností (ZVKSOS) vyvinul iniciatívu, ktorá by mohla zabezpečiť, aby Slovenská republika neprodukovala a neuvádzala na náš trh polotovary a základné potraviny na báze geneticky modifikovaných organizmov (GMO).
Celý projekt spočíva v dodržaní a realizácii tzv. „Čistej línie bez použitia GMO“, ktorý v zásade vylučuje akékoľvek pestovanie GM hospodárskych plodín na Slovensku a v ďalšom slede pokračuje bez použitia GMO až po výrobu finálnych potravín. Pozostáva v používaní týchto plodín ako krmív vo výžive hospodárskych zvierat a pokračuje výrobou živočíšnych produktov - v produkcii mlieka, mäsa, vajec a v ich spracovaní až na potraviny, ktoré v konečnej fáze predstavujú status, resp. značku „Vyrobené bez použitia GMO.“
ZVKSOS spolu s firmou JACON s.r.o. založili spoločnosť AgroCert s.r.o., ktorá je oprávnená realizovať všetky kroky súvisiace s certifikáciou registrovaných značiek „Slovak Soya“ a „Vyrobené bez použitia GMO.“ V tejto súvislosti sme oslovili Ing. Róberta Šteca, audítora spoločnosti AgroCert, ktorý nám  odpovedal na otázky.

Celý článok je uverejnený v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 21.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down