Projektové intervencie pre rozvoj vidieka na roky 2023 až 2027 sa upravia

Projektové intervencie pre rozvoj vidieka na programové obdobie 2023 až 2027 sa upravia.

Vyplýva to z návrhu novely zákona o príspevku poskytovanom z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV) z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorým by sa v pondelok (20. 5.) mala zaoberať Hospodárska a sociálna rada (HSR) SR.
        "Návrh zákona sa predkladá v dôsledku začatia nového programového obdobia Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) EÚ a potreby vytvoriť vnútroštátny právny základ nadväzujúci na nové nariadenia EÚ, ktoré upravujú novú Spoločnú poľnohospodársku politiku EÚ, a to s ohľadom na projektové intervencie, v záujme rozvoja vidieka na roky 2023 až 2027," zdôvodnil agrorezort.
        Základným cieľom návrhu zákona je podľa MPRV úprava vzťahov pri poskytovaní príspevku na projektové intervencie z EPFRV, úprava postupov a podmienok poskytovania príspevku, ďalej úprava práv a povinností osôb a pôsobnosti orgánov štátnej správy pri poskytovaní príspevku, ako aj zodpovednosti osôb za porušenie podmienok poskytnutia príspevku v programovom období 2023 až 2027.
        Predmetom návrhu zákona je aj právna úprava poskytovania technickej pomoci z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down