30.11.2016 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Propagácia európskych potravín s podporou EÚ

Európska komisia v minulom týždni schválila 60 nových programov na propagáciu poľnohospodárskych produktov u EÚ na európskych aj mimoeurópskych trhoch s rozpočtom vo výške 94 miliónov EUR.

Európsky komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Phil Hogan pri tejto príležitosti povedal: „ Vítam tieto nové programy, hlavne v kontexte nedávnych problémov na trhoch. Takéto programy sú dôležité pre vytváranie nových trhových príležitostí, hlavne na mimoeurópskych trhoch a zvyšovanie spotreby propagovaných výrobkov v rámci EÚ aj mimo nej.“

Šesťdesiat vybraných programov (zo 199 predložených) zahŕňa širokú paletu výrobkov sústredených hlavne na kategórie, ktoré sú postihnuté problémami na trhu – mliečne výrobky, mäsové výrobky, čerstvé alebo spracované ovocie a zeleninu. Projekty sú najčastejšie viacročnými propagačnými kampaňami zameranými na zdôraznenie výhod európskych produktov. Zo schválených projektov je 24 zameraných na vnútorný trh a 36 sa orientuje na trhy v tretích krajinách a regiónoch, akými sú Čína, Stredný Východ, juhovýchodná Ázia, Japonsko, Južná Kórea, Rusko a Austrália. Poukazuje to na zvýšený dôraz na propagáciu v tretích krajinách, ktorý bol schválený v rámci reformovanej politiky propagácie.

Viac sa dočítate v 48. čísle Roľníckych novín

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down