01.03.2018 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvé miesto v novej enviro súťaži Zelený Merkúr získala Agro CS Slovakia

Spoločnosť Agro CS Slovakia so sídlom v Lučenci získala 1. miesto v novej súťaži Zelený Merkúr, vyhlásenej banskobystrickou regionálnou Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou (SOPK) a Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP) s cieľom oceňovať firmy za ich environmentálne správanie.

Víťaznú spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou prírodných substrátov pre záhrady, ocenili okrem iného aj za odoberanie biologicky rozložiteľných odpadov z iných organizácií a ich následné spracovanie.
Druhé miesto si z Banskej Bystrice do Jelšavy odnáša spoločnosť Slovenské magnezitové závody (SMZ). Porota ocenila jej smerovanie k bezodpadovým technológiám. Tretia v prvom ročníku súťaže skončila krupinská spoločnosť Brother Industries, ktorá sa zaoberá repasovaním tonerov do tlačiarní a ich plnením. Porota ocenila jej spätný odber odpadu z vlastných výrobkov.
Okrem podpory a zviditeľnenia firiem, ktorých podnikateľské aktivity sú v súlade s prírodou a s cieľmi udržateľného rozvoja, Zelený Merkúr upozorňuje aj na snahu spoločností dosahovať rovnováhu medzi hospodárskym a spoločenským rozvojom a pri tom efektívne využívať prírodné zdroje.
Ako pre TASR uviedla vedúca odboru environmentálneho manažérstva a Bazilejského dohovoru na SAŽP Alena Adamkovičová, prvý ročník súťaže bol zameraný len na firmy v Banskobystrickom kraji, s tým, že do budúcna sa zvažuje rozšíriť ju na celé Slovensko. SAŽP podľa nej už dnes vedie webovú aplikáciu, kde sa snaží prezentovať firmy a ich environmentálne správanie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down