18.03.2015 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvonákupcovia budú musieť hlásiť PPA údaje o dodanom mlieku

Prvonákupcovia budú musieť hlásiť Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) množstvo mlieka, ktoré im bolo každomesačne dodané, a to do 15. dňa každého mesiaca. Vyplýva to z návrhu nariadenia vlády SR o podmienkach spoločnej organizácie trhu s mliekom a mliečnymi výrobkami z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktoré dnes schválila vláda. Nariadenie by malo nadobudnúť účinnosť 1. apríla 2015.

Návrh nariadenia vlády ustanovuje zároveň povinnosť prvonákupcov nahlasovať s dodaným množstvom mlieka aj skutočný obsah tuku v mlieku, ako aj odhadovanú cenu za surové mlieko v prebiehajúcom mesiaci. PPA údaje o mlieku následne poskytne Európskej komisii (EK).
Návrh nariadenia sa podľa MPRV predkladá v súvislosti s ukončením systému mliečnych kvót k 31. marcu 2015 a so zreteľom na euronariadenie číslo 1308/2013 zo 17. decembra 2013.
Euronariadením sa vytvára spoločná organizácia trhov s poľnohospodárskymi výrobkami, keďže je potrebné prijať nové pravidlá pre zaznamenávanie informácií v sektore mlieka. "Konania o schválení nákupcu začaté pred 1. aprílom 2015 sa dokončia podľa predpisov účinných do 31. marca 2015," dodalo MPRV.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down