24.10.2022 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Súčasný stav na trhu s mliekom u nás a v Írsku

Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka (SZPM) zorganizoval 20. októbra Deň prvovýrobcov mlieka, ktorý sa zameral na výzvy a možnosti výroby mlieka v podmienkach nákladovej krízy.

NITRA. Cieľom podujatia bolo poskytnúť prehľad o tom, v akom stave sa nachádza slovenský sektor prvovýroby mlieka z hľadiska vývoja produkčných aj ekonomických ukazovateľov a akým výzvam musí v súčasnosti čeliť. Zámerom bolo zanalyzovať dopad výrazného nárastu výrobných nákladov v podnikoch prvovýroby mlieka na budúcnosť sektoru mlieka na Slovensku, informovať o požiadavkách výrobcov mlieka z hľadiska zabezpečenia konkurencieschopnosti a speňažovania produkcie mlieka a tiež získať prehľad o stave na trhu s mliekom v EÚ so zameraním na írsky mliečny sektor, ktorý neustále expanduje na európskom, ako aj globálnom trhu.
Akcie sa zúčastnil aj Samuel Vlčan, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorý vystúpil s prednáškou týkajúcou sa strategických zámerov a systémových podporných opatrení na zabezpečenie konkurencieschopnosti podnikov prvovýroby mlieka v roku 2022 a v programovacom období SPP EÚ 2023 - 2027.
Alexander Pastorek, predseda SZPM, zhodnotil produkčné ukazovatele v sektore prvovýroby mlieka od roku 2004, kedy sa Slovensko stalo členom Európskej únie.

Ukážka – viď sekcia VIDEÁ.

Viac sa dočítate v odbornom týždenníku Roľnícke noviny č. 43.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down