24.04.2014 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvý dogtrekking vo vinohradoch

Spojiť príjemnú prechádzku aj s vašim štvornohým miláčikom po nádherných úbočiach a lesoch Malých Karpát s poznávaním vinárskej tradície – to je hlavný cieľ prvého ročníka Vinohradníckeho dogtrekkingu v Doľanoch, ktorý sa uskutoční 1. mája o 08.30 h.

Zatiaľ čo mnohí vinári vo svojich vinohradoch len neradi vidia cudzích ľudí, a ešte menej radi so psami, JM Vinárstvo v Doľanoch sa rozhodlo naopak - pozvať jedných i druhých na spoločný turistický výlet, ktorý povedie malebnou scenériou vinohradov a sviežou jarnou zeleňou karpatských lesov. Trasa medzi obcami Doľany a Dolné Orešany a späť meria asi 13 kilometrov, vedie nenáročným terénom a jej absolvovanie by malo trvať zhruba 3,5 hodiny. Štart i cieľ s možnosťou parkovania sú v areáli JM Vinárstva Doľany, kde bude pripravené občerstvenie i ochutnávka vín. Vítaní sú majitelia psov so svojimi miláčikmi, ale srdečne sú pozvaní aj všetci ostatní, ktorí majú radi pohyb na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí a radi strávia voľný deň prechádzkou v malokarpatských viniciach a lesoch.
Spoločnosť JM Vinárstvo Doľany patrí medzi najvýznamnejších malokarpatských výrobcov kvalitných tichých vín v kategórii bielych, ružových a červených pre rôzne príležitosti. Spoločnosť sa opiera o produkciu hrozna z vlastných vinohradov, ktoré začala vysádzať v roku 1994 a do dnešného dňa obhospodaruje 115 ha v dvoch vinohradníckych rajónoch – dolianskom a orešanskom. Vinárstvo ponúka široké portfólio produktov vysokej kvality a výnimočnej chuti, ktoré neustále inovuje a prispôsobuje požiadavkám zákazníkov. JM Vinárstvo Doľany vyrába tradične známe a obľúbené odrody hrozna ako sú Rulandské šedé, Tramín červený, Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Chardonnay, Rulandské modré, Frankovka modrá, Cabernet sauvignon, Modrý portugal, Merlot ale i višňové ovocné víno. Pod značkou Gold Line nájdete odrodové vína z vlastných vinohradov, v ktorých sa hrozno oberá ručne pri obsahu cukornatosti minimálne 21 °NM. Produkcia vinárstva je približne 800 000 fliaš vína za rok.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down