18.06.2014 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvý ročník poľného dňa s množstvom noviniek

V piatok 13.júna sa na poliach NPPC – VÚRV v Borovciach uskutočnil Deň poľa, ktorý vznikol na základe spolupráce troch spoločností – Sumi Agro Czech, Chemap Agro a NPPC – VÚRV Piešťany. Aj keď sa podľa povery považuje piatok 13 za nešťastný deň, v Borovciach sa žiadna katastrofa nekonala. Naopak, tento deň bol pre spoločnosť Sumi Agro príležitosťou ukázať sa širokej poľnohospodárskej verejnosti s novým týmom ľudí a novými prípravkami, z ktorých mnohé ešte len čakajú na registráciu.

Na pestovateľov, ktorí do Boroviec zavítali čakali odrodové pokusy repky ozimnej, odrodové pokusy kukurice, novinky pre fungicídne ošetrenie v pšenici ozimnej a pokusy s výživou a stimuláciou v jarnom jačmeni, ozimnej pšenici a kukurici.

Pozornosť vzbudili fungicídne pokusy v pšenici, kde spoločnosť ukázala všetky svoje prípravky, ako sa správajú v praxi, vrátane noviniek, ktoré majú prísť na trh v nasledujúcich rokoch. A nebolo ich málo. „Kontrola bola ošetrená štandardnými, bežne používanými fungicídmi, aby sme vedeli, či fungicídy SumiAgra sú konkurencieschopné k veľkým firmám alebo nie,“ povedal P. Belan a dodal, že síce SumiAgro mnohí poznajú ako firmu, kde bol nosným produktom Mospilan, spoločnosť sa začala aktivizovať aj v otázke fungicídnej ochrany. Momentálne má k dispozícii 7 účinných látok z 3 skupín a bude prinášať v nasledujúcich rokoch ďalšie a fungicídne prípravky.

Celý článok bude uverejnený v niektorom z najbližších vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down