07.09.2021 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Publikácia NLC reaguje na vyhlášku MPRV SR o povinnosti viesť lesnú evidenciu

Postup na vedenie lesnej hospodárskej evidencie je názov novej verzie publikácie, ktorou Národné lesnícke centrum – Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania (NLC – ÚLPV) Zvolen reaguje na aktuálnu zmenu legislatívy.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR totiž vydáva všeobecne záväzný právny predpis, ktorý ustanovuje podrobnosti o zásadách vedenia lesnej hospodárskej evidencie. "Týmto predpisom je vyhláška MPRV SR číslo 297/2011 Zbierky zákonov o lesnej hospodárskej evidencii, na základe ktorej vzniká povinnosť vedenia lesnej hospodárskej evidencie," približuje NLC.
„Publikácia je metodickou pomôckou pre vlastníkov lesov, obhospodarovateľov lesov, odborných lesných hospodárov a všetkých pracovníkov v odvetví lesného hospodárstva, ktorí prichádzajú do styku s lesnou hospodárskou evidenciou. Obsahuje výklad jednotlivých ustanovení vyhlášky, konkretizáciu a vysvetlenie pojmov, ktoré vyhláška obsahuje, návod na vypĺňanie evidenčných výkazov, ako aj konkrétne príklady vypĺňania jednotlivých evidenčných výkazov a vedenia grafickej evidencie," uviedla pre TASR Katarína Golianová, ktorá koordinovala prípravu a vydanie metodickej príručky.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down