29.01.2014 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Púchovský mäsový priemysel získal v Madride ďalšie prestížne ocenenie

Spoločnosť Púchovský mäsový priemysel (PMP) získala v pondelok (27.1.) v Madride ďalšie prestížne ocenenie. Medzinárodné podnikateľské združenie Club Global Trade Leaders' udelilo PMP medzinárodné ocenenie za kvalitu potravín.

Podľa hovorcu spoločnosti PMP Marcela Ondráša hodnotenie spoločností vykonávali audítori a členovia diplomatických zborov akreditovaných v Madride na základe inovácií produktov a technológií, filozofie kvality a poskytovaných služieb zákazníkom. "Club Global Trade Leaders' je združenie popredných spoločností z 95 krajín sveta a pokrýva všetky odvetvia výroby a služieb v hospodárstve. Jeho cieľom je podporovať hospodárske a priemyselné vzťahy medzi zamestnávateľmi, filozofiu kvality a orientáciu na zákazníka," priblížil Ondráš s tým, že PMP sa zaradil medzi najlepšie svetové značky v oblasti potravinárstva.
"Udelenie tohto ocenenia sa stáva veľkým míľnikom v dejinách mäsiarskeho remesla nielen v Púchove, na Považí, ale aj na celom Slovensku. Verím, že tradičné mäsiarske remeslo, kvalita výrobkov a inovácie sú a ostanú základom spokojnosti zákazníka," povedal majiteľ spoločnosti Anton Fabuš na margo ocenenia v Madride.
Od roku 2007, keď spoločnosť kúpil Anton Fabuš, sa celková výroba Púchovského mäsového priemyslu zvýšila z asi 3,5 milióna ton mäsa a mäsových výrobkov na súčasných viac ako 20 miliónov ton, podiel na slovenskom trhu s mäsom a mäsovými výrobkami stúpol na 25 percent. Ročný odbyt PMP sa pohybuje na úrovni 85 miliónov eur.
Ocenenie v Madride je v poradí už tretím európskym úspechom. V roku 2013 sa ako jediná firma zo Slovenska zaradila do elitného klubu TOP 500 najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností v Európe, keď skončila na celkovom 86. mieste. V októbri sa stala absolútnym víťazom kategórie regionálny líder v oblasti potravinárstva. Ocenenie IAIR AWARDS si prevzali zástupcovia PMP v Miláne.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down