19.08.2014 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rakúsky minister vyzýva krajanov, aby jedli viac jabĺk

Rakúsky minister pôdohospodárstva Andrä Rupprechter našiel jednoduchý recept na zvládnutie prebytku jabĺk, ktorý vznikol ruským zákazom ich dovozu. APA informuje, že minister dnes vo vysielaní rakúskeho rozhlasu povedal: "Keď každý zje týždenne len o jedno jablko viac, potom môžeme prebytok v oblasti ovocia a zeleniny zvládnuť". Vyzval Rakúšanov, aby konzumovali viac domácich produktov.

Podobne by mali postupovať aj nemocnice, reštaurácie a vývarovne, ktoré by mali dávať prednosť surovinám zo svojho regiónu. S rovnakými výzvami v poslednom čase vystúpili aj jeho kolegovia z iných členských krajín EÚ.
V Poľsku sa na Twitteri objavil slogan "Jedz jablká nahneváš Putina". V Poľsku nabádal ľudí, aby sa tak postavili proti prezidentovi Vladimirovi Putinovi, a tým podporili domácich poľnohospodárov. Lotyšská premiérka Laimdota Straujumaová žiada od krajanov, aby kupovali viac tovarov domácich producentov.
Európska komisia v pondelok (18.8.) rozhodla poskytnúť pestovateľom ovocia a zeleniny postihnutým ruským zákazom dovozu pomoc 125 miliónov eur. Rupprechter povedal, že v krízovom rezervnom fonde je 400 miliónov eur, ktoré treba podľa jeho názoru všetky vyčerpať. Domnieva sa, že exportná ofenzíva by sa teraz mala zamerať na Blízky východ, Severnú Ameriku a strednú a východnú Áziu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down