Rast tržieb Nestlé sa v 3. kvartáli zrýchlil, ale v 4. očakáva spomalenie

Švajčiarsky potravinový gigant Nestlé očakáva, že rast tzv. organického predaja sa v 4. štvrťroku spomalí. Preto zrýchľuje svoj program reštrukturalizácie v snahe zlepšiť ziskové marže.

Výrobcovia balených potravín sú pod tlakom, musia revidovať svoje obchodné modely a portfóliá značiek, aby uspokojili chuť spotrebiteľov na čerstvé, zdravé a lokálne potraviny, a zároveň zlepšili návratnosť investícií, čo čoraz hlasnejšie požadujú akcionári.
Výrobca čokolády KitKat očakáva, že jeho prevádzková marža v roku 2017 klesne o 0,4 až 0,6 percentuálneho bodu, pretože náklady na reštrukturalizáciu by mohli dosiahnuť 1 miliardu švajčiarskych frankov (865,73 milióna eur). To je dvojnásobok oproti pôvodne plánovaným nákladom.
Nestlé tiež informoval, že jeho základná prevádzková marža, ktorá nezahŕňa náklady na reštrukturalizáciu, by mala v tomto roku vzrásť najmenej o 0,2 percentuálneho bodu pri konštantných menových kurzoch.
Koncern si dal minulý mesiac za cieľ, aby sa táto marža do roku 2020 zvýšila na 17,5 – 18,5 % zo 16 % v roku 2016.
Rast organických tržieb sa v 3. štvrťroku zrýchlil na 3,1 % z  2,4 % v 2. kvartáli a z 2,3 % v prvých troch mesiacoch roka, vďaka lepším výsledkom v Európe a Ázii.
Nestlé odhaduje, že organický rast tržieb za celý rok bude podobný ako za prvých deväť mesiacov 2017, keď dosiahol 2,6 %. To ale znamená, že v 4. kvartáli sa spomalí na 2,9 %.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *