20.06.2014 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Reagujú na požiadavky pestovateľov

Spoločnosť Pioneer Hi-Bred Slovensko na Celoslovenské dni poľa priniesla svoju aktuálnu ponuku repiek rozdelenú do dvoch rozličných genotypov. Návštevníci podobne ako vlani, aj tento rok mohli vidieť tradičné hybridné repky, ale aj polotrpasličie tzv. semidwarf hybridy, ktoré k spoločnosti už neodmysliteľne patria.

Snažíme sa tu ukázať novinky, ktoré sú schopné reagovať na požiadavky pestovateľov a samozrejme aj na klimatické podmienky, v ktorých u nás repku pestujeme. Naším cieľom je venovať  úsilie vývoju lokálne prispôsobeným produktom.“ uviedol Ing. Marek Jakubec, produktový manažér spoločnosti.

Pre pestovateľov, ktorí  budú siať v druje polovici agrotechnického termínu, spoločnosť na základe monitoringu priemernej rýchlosti prekorenenia (rýchlosť rastu koreňa cm/deň ) vybrala odrody s veľmi rýchly vývojom koreňov, ako napr. PX111CL, PT200CL. To podporuje ich úspešnosť prezimovať. Zhodou okolností ide o repky Clearfield®, pre prvý skutočný (netransgénny, nie GM) postemergentý systém kontroly zaburinenia v repke. Okrem nich má spoločnosť vo svojom portfóliu už aj IMI repky 2. generácie, PT228CL,PT229CL.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down