04.12.2019 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rodinná firma Malý gazda získala nových investorov, rozširuje výrobu

Rodinná firma Malý gazda z Prešova získala investíciu vo výške 550.000 eur a rozširuje výrobu. Spoločnosť, ktorá svoju výrobu začínala na dedine pri svojom dome, v súčasnosti denne vyrobí 4000 jogurtov a zásobuje nimi pulty reťazcov na Slovensku a Maďarsku. Investícia, ktorú získala na platforme Crowdberry, jej umožní zdvojnásobiť výrobnú kapacitu a expandovať s novými produktmi na ďalšie trhy.

Ako povedal Daniel Gašpar zo spoločnosti Crowdberry, ide o typický príklad malej rodinnej firmy, ktorá so získaným kapitálom, inováciami a profesionalizáciou interných procesov môže naštartovať významný rast.
"Pridaná hodnota tak spočíva nielen v lepšej ziskovosti, ktorú Malý gazda za tento rok významne navýšil, ale aj v organickom raste tržieb, očakávaný z novouvedených, ale aj pôvodných produktov. Práve preto rezonovala u našich registrovaných investorov. Zaujal ich potenciál rodinnej firmy replikovať slovenský úspech v regionálnom meradle," priblížil Gašpar.
Prvým trhom, na ktorý v roku 2020 firma vstúpi, bude Česká republika. "Prílev kapitálu a investorov spolu s ich dlhoročnými skúsenosťami v podnikaní, najmä v potravinárstve, nám umožňuje ďalej rásť a pripravovať sa na medzinárodnú expanziu. To samozrejme zahŕňa aj nastavenie procesov firmy a jej celkovú transformáciu z malej lokálnej mliekarne na rodinnú firmu medzinárodnej úrovne. V súčasnosti sú naše jogurty na pultoch slovenských a maďarských predajní. Len za minulý rok sme vyrobili približne 1,2 milióna kusov," vyčíslila zakladateľka Malého gazdu Zuzana Ševcová.
Spoločnosť Crowdberry bola založená v roku 2015 ako crowd-investingová platforma pôsobiaca v Českej republike a na Slovensku. Ide o investičné trhovisko spájajúce zaujímavé a inovatívne spoločnosti, ktoré už preukázali funkčnosť svojho obchodného modelu, so súkromnými investormi. Firmy na rozšírenie svojho podnikania môžu získať peniaze, a tým aj nových spoločníkov, aj vo fáze, keď nemajú prístup k bankovému financovaniu. Na druhej strane súkromným investorom poskytuje možnosť zhodnotiť vložené financie a získať majetkový podiel v inovatívnych spoločnostiach.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down