29.12.2015 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rok 2015 bol pre výrobcov vajec v SR podobný ako predchádzajúce dva roky

Rok 2015 bol pre výrobcov vajec na Slovensku podobný ako predchádzajúce dva roky, teda rok 2013 a 2014. Uviedol to pre TASR riaditeľ Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) Daniel Molnár pri hodnotení tohtoročných výsledkov hydinárskeho odvetvia.

"Ich hospodárske výsledky sa pohybujú na nulovej úrovni, prípadne na úrovni minimálneho zisku do 1 %. Tým sa minimalizuje možnosť dodatočných investícií do rozvoja výroby vajec na Slovensku. Na trhu je výrazný tlak na znižovanie cien zo strany obchodných reťazcov cez ponuku lacných dovážaných vajec pred termínom spotreby," spresnil.
V súčasnosti sú podľa Molnára ceny vajec mierne nižšie ako v rovnakom období minulého roka. "Dôvodom je tlak na znižovanie cien vajec zo strany producentov v Českej republike, z dôvodu vysokého podielu poľských vajec na českom trhu a v Poľsku," upozornil.
Hlavným dôvodom tejto situácie je podľa neho výrazné obmedzenie exportu Poľska v oblasti obchodu so sušenými vajcami s USA. "Z týchto dôvodov predpokladáme zníženie odbytových cien v prvých mesiacoch budúceho roka," dodal riaditeľ ÚHS.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down