08.06.2018 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozmarné počasie: Agra poisťovňa hlási opäť enormné škody na plodinách.

Od 1. júna až do 6. júna sa vyskytli na južnom a západnom Slovensku veľmi silné búrky. Sprevádzal ich vietor, s početnými zrážkami a krúpy presahujúce veľkosť dvoch centimetrov.

Nepriaznivé počasie s prívalmi dažďa a krupobitím viedlo k masívnym škodám u poľnohospodárov s celkovým odhadom až 5,5 mil. eur. Najväčšie škody sú evidované predovšetkým na porastoch repky, jačmeňa, pšenice, kukurice, cukrovej repy, v sadoch na rôznych druhov ovocia, ako i vo vinohradoch. Nepriaznivým počasím postihnuté oblasti sú predovšetkým okresy Nitra, Galanta, Dunajská Streda a Nové Zámky.

Agra poisťovňa zaisťuje každému svojmu klientovi čo najrýchlejší priebeh likvidácie škôd zo strany vysoko kvalifikovaných odborníkov, ktorí sú sami aktívnymi poľnohospodármi. „Profesionálne vykonaná likvidácia našimi likvidátormi a rýchle vyplatenie poistného plnenia poľnohospodárom sú pre nás aj tento rok tou najvyššou prioritou,“ doplnil Dalibor Bán, riaditeľ Agra poisťovne.

Poisťovňa eviduje poškodenia 11 800 ha ornej pôdy, 750 ha pasienkov, 63 ha zeleniny, 53 ha ovocia, 113 ha viniča, čo je spolu 12 779 ha.

DALIBOR BÁN

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down