10.08.2017 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozrastajúca sa ponuka krmovinárskej techniky

Celoslovenské dni poľa ponúkli aj tento rok pre odbornú verejnosť a priaznivcov poľnohospodárstva mnoho zaujímavého naprieč všetkým, čo s týmto odvetvím súvisí. Poľnohospodárska technika nemohla chýbať. Jednou z množstva expozícií zameraných práve na mechanizáciu, bola expozícia firmy UNIMARCO SK, s.r.o.

Expozícia firmy UNIMARCO SK, s.r.o. ponúkla tradičné, ale aj nové stroje z portfólia. Stálicami boli dánske postrekovače Hardi, taktiež pôdospracujúca technika Agrisem. K novším značkám patria značky MASCAR alebo SITREX. A práve od značky Sitrex boli pripravené novinky v podobe rozdružovača balíkov s nastielaním a miešacieho kŕmneho voza.

V ponuke už aj miešacie kŕmne vozy

S firmou SITREX spolupracuje firma UNIMARCO už od roku 2015. Prvé stroje od tohto producenta, s ktorými začínali, boli  zhrňovače s prstovými kolesami. A keďže pred časom spoločnosť SITREX finančne vstúpila do spoločnosti Agm, ktorá bola veľkým výrobcom kŕmnych vozov všetkých kategórií, nájdeme dnes v rámci sortimentu strojov SITREX taktiež kŕmne vozy vyrábané na platforme vozov Agm. „Kŕmnym vozom sa zatiaľ venujeme iba krátko a zisťujeme hlavne potenciálny záujem zákazníkov o tento druh techniky. Plánujeme ich vystavovať na výstavách v rámci Slovenskej a Českej republiky. Na poľnej výstave Celoslovenské dni poľa majú svoju výstavnú premiéru. Vystavený exponát, ktorý sme sem do Dvorov nad Žitavou priniesli, model EM 50, patrí k najmenším modelom s objemom korby päť metrov kubických. Pokiaľ sa na miešacie kŕmne vozy SITREX pozrieme v globále, v ponuke sú iba miešacie kŕmne vozy s vertikálnym systémom miešania, čo je dané požiadavkou trhu a nastaveným trendom s ohľadom na kvalitu práce. Pri ťahaných verziách sú v ponuke modely vyžadujúce externé plnenie, pri samohybných kŕmnych vozoch SITREX, kde je v ponuke niekoľko typov, môže byť plnenie realizované pomocou čelnej frézy. Kapacitne sa môžeme pri ťahaných verziách dostať až na 30 m3 s podvozkom s tandemovou nápravou, pri samohybných miešacích kŕmnych vozoch je maximálna kapacita 27 m3. Dôležitým prvkom výbavy miešacieho kŕmneho voza je ovládací terminál. Počítač si dokáže zapamätať niekoľko receptúr pre rôzne kŕmne dávky s tým, že voz je vybavený vážiacimi senzormi, ktoré kontrolujú množstvo každej pridanej zložky kŕmnej dávky, ako aj maximálnu kapacitu voza,“ uviedol Ing. Viliam Gaman, oblastný manažér pre značky MASCAR, SITREX, BELLON a AGRISEM.

Viac v RN č. 33

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down