01.04.2024 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ruská Baltika žaluje dcérske spoločnosti Carlsbergu o náhradu škody

Ukázali to v pondelok údaje zo súdu v Petrohrade. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
        Moskva prevzala kontrolu nad podielom Carlsbergu v spoločnosti Baltika v júli 2023 a umiestnila ho pod "dočasnú správu". Generálny riaditeľ Carlsberg Group Jacob Aarup-Andersen to označil za krádež podniku.
        Carlsberg je jednou z najväčších pivovarníckych skupín na svete. Mesiac po invázii na Ukrajinu, v marci 2022, spoločnosť oznámila, že sa chce úplne stiahnuť z Ruska a predať tamojší pivovar Baltika, ktorý je najväčším výrobcom piva v Rusku. V júni 2023 Carlsberg informoval, že našiel kupca pre svoje ruské podniky. Krátko nato však ruský prezident Vladimir Putin podpísal v júli dekrét o znárodnení pivovaru bez vedomia a súhlasu dánskej strany.
        Z podaní na súde v Petrohrade vyplýva, že obžalovanými sú Carlsberg Sverige, Carlsberg Deutschland, Carlsberg Breweries a ruská dcérska spoločnosť Carlsbergu Hoppy Union.
        V súdnych spisoch nebolo uvedené, o akú škodu ide. Predchádzajúce súdne pojednávania týkajúce sa Baltiky a Carlsbergu boli neverejné, keďže dokumenty obsahovali obchodné tajomstvo.
        Baltika a Carlsberg sa sporia o licenciu. Kazašská divízia skupiny Carlsberg podala odvolanie na ruský súd po tom, čo jej zakázal predávať značku piva Baltika na niektorých zahraničných trhoch.
        Predbežné arbitrážne pojednávanie je naplánované na 15. mája.
        (1 EUR = 7,458 DKK)

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down