11.08.2015 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko chce zvýšiť počet krajín, voči ktorým uplatňuje potravinové embargo

Rusko plánuje zvýšiť počet krajín, voči ktorým uplatňuje potravinové embargo. Uviedol to dnes podpredseda ruskej vlády Arkadij Dvorkovič. Informovali o tom agentúry RIA Novosti a Reuters.

Ako povedal Dvorkovič novinárom počas pracovnej cesty v Krasnodare, "plánujú rozšíriť embargo na krajiny, ktoré podporili sankcie Európskej únie voči Rusku". Dodal, že momentálne sa ešte diskutuje o určitých detailoch, no očakáva, že rozhodnutie padne čoskoro.
Rusko zaviedlo embargo na dovoz potravín z Európskej únie, USA, Kanady, Austrálie a Nórska začiatkom augusta minulého roka ako odvetu za hospodárske sankcie, ktoré západné štáty predtým uvalili na Rusko. Dôvodom bola anexia Krymu v marci 2014 a neskôr aktivity Moskvy v súvislosti s bojmi na východe Ukrajiny.
Embargo sa dotklo mäsa, rýb, mlieka a mliečnych výrobkov, zeleniny, ovocia a morských plodov, pričom pôvodne malo platiť jeden rok. Západ však sankcie predĺžil, na čo Moskva opäť zareagovala a embargo na dovoz potravín predĺžila minimálne do augusta 2016.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down