28.10.2014 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko plánuje dovoz izraelských mliečnych a mäsových produktov

Prvé dodávky mäsových a mliečnych výrobkov z Izraela by sa mohli na ruskom trhu objaviť do konca tohto roka. Povedal to dnes podpredseda ruskej vlády Arkadij Dvorkovič. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

"V minulých týždňoch sme zaznamenali výrazný nárast dovozu zeleniny a ovocia (z Izraela) s cieľom nahradiť výpadok produktov z krajín, ktoré voči nám zaviedli sankcie," povedal Dvorkovič po zasadnutí rusko-izraelského medzivládneho výboru v Jeruzaleme. Ako dodal, v súčasnosti Rusko hodnotí niekoľko izraelských výrobcov mäsových a mliečnych produktov s cieľom zabezpečiť dovoz týchto výrobkov na ruský trh. "Predpokladám, že k prvým dodávkam týchto výrobkov do Ruska dôjde do konca roka," povedal Dvorkovič.
Moskva zaviedla embargo na dovoz niektorých potravín a agroproduktov z krajín Európskej únie, USA, ale aj Kanady, Austrálie a Nórska ako odvetu za sankcie, ktoré tieto štáty uvalili na Rusko. Sankcie boli reakciou na anexiu polostrova Krym a neskoršiu krízu na východe Ukrajiny, z čoho spomínané štáty obviňujú práve Rusko. Embargo zaviedla Moskva začiatkom augusta, pričom jeho platnosť stanovila na jeden rok.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down