20.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S prevahou slovenských odrôd

Spoločnosť Osivo, a.s. je známa tým, že podporuje domácich šľachtiteľov. Z ich celkového portfólia osív obilnín vyše 60 % tvoria domáce odrody, predovšetkým zo šľachtenia spoločnosti Istropol Solary. V ozimných pšeniciach je dokonca toto číslo vyššie.

„V našom sortimente domáce odrody ozimných pšeníc šľachtenia Istropol Solary predstavujú viac než 70 %,“ spresnila Ing. Nika Gregušová, produktová manažérka spoločnosti, ktorá prezradila, že do budúcna plánuje spoločnosť toto číslo ešte zvýšiť, nielen preto aby pridaná hodnota v podobe práce slovenských šľachtiteľov zostala doma na Slovensku. Slovenské odrody sú vyšľachtené v našich podmienkach a preto sú na Slovensku najlepšie adaptované, majú výbornú zimovzdornosť, úrodovú stabilitu  a kvalitou sa vyrovnajú zahraničným odrodám.

Spomenula novinku z domáceho šľachtenia IS Carnea, ktorú spoločnosť uvedie na trh už túto jeseň. Ide o skorú odrodu s veľmi dobrou zimuvzdornosťou, zdravotným stavom a elitnou potravinárskou kvalitou. Nakoľko odroda je veľmi plastická, je vhodná do rôznych oblastí pestovania.

Keďže spoločnosť viac ako 15 rokov výhradne zastupuje nemeckého šľachtiteľa KWS Lochow, z ich portfólia na poľnom dni predstavila novinku KWS Ferum kvality B/C, ktorá vyniká výnosmi, čo sa potvrdilo počas troch rokov Štátnych odrodových skúšok, kde v kukuričnej výrobnej oblasti dosiahla 112 %, v repnej 116 % a v zemiakárskej výrobnej oblasti 111 % na priemer kontrol.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down