09.03.2023 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S. Vlčan: Obvinenia vedenia SPF sú závažné, na fond pôjde rezortná kontrola

Obvinenia vedenia Slovenského pozemkového fondu (SPF) sú závažné, na fond pôjde kontrola MPRV a podľa výsledkov kontroly sa prijmú prípadné opatrenia.

Uviedol to po stredajšom rokovaní vládneho kabinetu dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) v reakcii na vyjadrenia Smeru-SD a mimoparlamentného Hlasu-SD.
        "Obvinenia na adresu vedenia SPF sú závažné. My sme požiadali orgány, ktoré začali alebo mali začať kontrolu, o stanovisko, ako inšpektorát práce či Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR. Oslovili sme aj radu fondu, ktorá má zo zákona kompetenciu požiadať naše ministerstvo o vykonanie kontroly. Viem, že zasadnutie Rady SPF je vo štvrtok (9. 3.). Počkáme si na výsledok," spresnil minister.
        Uviedol, že nevie o medializovaných informáciách, že by 17-ročný syn generálneho riaditeľa SPF bol vo fonde zamestnaný na dohodu. "To som sa dozvedel dnes," spresnil Vlčan. "Najskôr si chcem počkať na výsledky kontroly, na potvrdenie medializovaných informácií a na základe toho sa rozhodnem," dodal minister pôdohospodárstva.         
        Na SPF vládnu nátlak, vyhrážky, šikana, bossing a korupcia. Uviedli to v stredu predstavitelia Smeru-SD a Hlasu-SD. Obe strany chcú v tejto veci podať podnet na NKÚ SR.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down