19.06.2020 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SAMO víta rozhodnutie hlavného hygienika SR zrušiť sanitárny deň

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) víta rozhodnutie hlavného hygienika SR zrušiť nedeľu ako sanitárny deň. Uviedol to pre TASR predseda SAMO Martin Krajčovič v reakcii na piatkové oznámenie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a hlavného hygienika SR Jána Mikasa o tom, že sa od 20. júna ruší povinnosť obchodov mať nedeľu ako tzv. sanitárny deň.

"Obchodníci združení v SAMO vykonávajú aj bez nariadení hygienické a sanitárne opatrenia v priebehu dňa a kompletnú sanitu každý deň po zatvorení prevádzok. Zákazníci sa preto vôbec nemusia obávať zníženia hygienických štandardov pre zrušenie sanitárneho dňa," spresnil Krajčovič.
Premiér a hlavný hygienik SR v piatok ráno informovali, že povinný tzv. sanitárny deň v obchodoch v nedeľu sa od soboty 20. júna ruší. "Ruší sa povinnosť uzatvoriť všetky maloobchodné prevádzky v nedeľu a zároveň sa ruší povinnosť prevádzkovateľov priestorov maloobchodných prevádzok pre každú nedeľu v mesiaci vykonávať povinnú dezinfekciu priestorov predmetných prevádzok, teda tzv. sanitárny deň," spresnil Mikas. Kontroly vykonávania sanitácie budú podľa Mikasa vykonávať regionálne úrady verejného zdravotníctva tak ako doteraz.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down