23.11.2021 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampionát kráv holsteinského plemena SR 2021

Na základe uznesenia Predstavenstva Slovenskej holsteinskej asociácie - družstvo (SHA) č. 3/21 z dňa 22. júna a vzhľadom na nestabilnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19, sa Šampionát kráv holsteinského plemena za rok 2021 uskutočnil virtuálnou formou - hodnotením odfotených plemenníc.

Do súťaže o Šampiónku SR bolo prihlásených 35 chovateľov a 62 kráv. Hodnotilo sa v šiestich základných kategóriách - Red kravy (8 ks), Čierne kravy 1. laktácia (27 ks), Čierne kravy 2. laktácia (19 ks), Čierne kravy 3. a vyššia laktácia (8 ks), Najlepšie vemeno SR 2021 (všetky kravy) a kategória Šampiónka plemena, Rezervná šampiónka, 3. miesto (všetky kravy).
Do súťaže sa mohol zapojiť ktorýkoľvek chovateľ holsteinských kráv na Slovensku, ktorý do súťaže o Šampiónku holsteinského plemena SR 2021 poslal do 31. augusta tri fotografie svojho zvieraťa na mailovú adresu SHA - pohľad z ľavej, pravej strany a zozadu. Hlavným cieľom bolo opäť nájsť exteriérovo najkrajšiu = najkvalitnejšiu holsteinskú dojnicu na Slovensku.

Zvieratá oficiálne posudzoval a hodnotil medzinárodný rozhodca pre holsteinské zvieratá - Ing. Zdeněk Schaffelhofer z Českej republiky. Aktuálne pracuje ako hlavný šľachtiteľ pre akciovú spoločnosť Jihočeský chovatel; predtým bol bonitérom Svazu chovatelů holštýnského skotu ČR.

Celý článok je uverejnený v odbornom týždenníku Roľnícke noviny č. 47.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down