30.06.2022 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Samuel Vlčan má dôveru koalície

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) nezapríčinil infláciu a s ňou spojený rast cien potravín, ale, naopak, navrhol riešenia tohto problému, ktorým je napríklad zastropovanie ceny základných potravín. Minister má dôveru koalície, uviedol vo štvrtok na sociálnej sieti premiér Eduard Heger (OĽANO) po neúspešnom pokuse opozície odvolať ministra v Národnej rade (NR) SR.

 "Príde mi vrcholne absurdné, že minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan bol v NR SR odvolávaný na návrh strany Smer-SD, počas ktorej vlády sa z Pôdohospodárskej platobnej agentúry a štátnych pôdohospodárskych dotácií stali liahne korupcie a rodinkárstva. Poctiví pôdohospodári prichádzali o stovky miliónov eur, zatiaľ čo grófka Rošková brala peniaze na asfaltovú plochu," poznamenal Heger.
      Premiér podotkol, že opozícia ako argument na odvolanie uviedla dôvody, s ktorými sa dnes pasuje celý svet, a to ceny potravín. "Za krátky čas našej vlády sa nám podarilo prinavrátiť späť Pôdohospodárskej platobnej agentúre akreditáciu a za transparentných podmienok sa vypísali stomiliónové výzvy. Pod tieto úspechy sa podpísal najmä minister Samuel Vlčan, s ktorým v očiste inštitúcie pokračujeme ďalej," dodal Heger.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down