04.05.2023 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šéfom Inštitútu znalostného pôdohospodárstva a inovácií je Tibor Kőszeghy

Dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan vymenoval a uviedol do funkcie nového generálneho riaditeľa Inštitútu znalostného pôdohospodárstva a inovácií (IZPI) Tibora Kőszeghyho.

Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
        Inštitút vznikol 1. januára 2023 začlenením Agroinštitútu Nitra, š. p., do štátnej príspevkovej organizácie Agentúry pre rozvoj vidieka a zmenou názvu Agentúry pre rozvoj vidieka na Inštitút znalostného pôdohospodárstva a inovácií.
        IZPI je príspevková organizácia zriadená MPRV. Zabezpečuje odborné vzdelávanie a odbornú prípravu pre široký okruh pracovníkov agrosektoru. Rezortnú koncepciu a zámery ďalšieho vzdelávania rozpracováva do konkrétnych vzdelávacích programov, modulov a vzdelávacích projektov na národnej i medzinárodnej úrovni. Zabezpečuje odbornú prípravu a overovanie odbornej spôsobilosti pôdohospodárskych poradcov, vydáva osvedčenia o absolvovaní odbornej prípravy, spravuje Centrálny register pôdohospodárskych poradcov a rozvíja a prevádzkuje informačný systém pre poradenstvo www.agroporadenstvo.sk.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down