
V minulej správe sme spomenuli podkopáčiky, ktoré patria medzi tzv. mínujúcich škodcov jabloní. Ich rojenie však u nás nemožno signalizovať pomocou feromónových odparníkov, pretože nie sú oficiálne povolené.
Podkopáčiky škodia hlavne v najteplejších oblastiach, teda v okresoch Dunajská Streda, Komárno a na juhu okresov Galanta, Šaľa a Nové Zámky. Na ostatnom území republiky sú ich škody nízke až zanedbateľné. Za rok mávajú 2 až 3 generácie, ochrana je najdôležitejšia pre prvé dve generácie.
Viac sa dočítate v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 19.