06.06.2018 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovenská pivovarnícka akadémia ocenila najlepšie malé piovovary

Už po siedmykrát sa minulý týždeň (31.5.) v Bratislave stretli zástupcovia malých nezávislých pivovarov, aby si prevzali ocenenia Slovenskej pivovarníckej akadémie, ktorú založila Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS). Ceny sa udeľovali v 13 kategóriách, pričom v každej z nich boli nominovaní štyria uchádzači. TASR o tom informovala Beáta Murková, podpredsedníčka AMNPS. Tento rok sa podľa nej predstavilo 88 malých pivovarov a ich viac ako 400 rôznych pív.

V kategórii Pivovar s vlastnou reštauráciou si cenu podľa nej odniesol košický Pivovar Hostinec. Bratislavská Craft Beer Gallery zvíťazila hneď v dvoch kategóriách. Zo štvrtkového galavečera si odniesla cenu Tradičný hostinec roka, kde súťažili pohostinstvá, ktoré vlastné pivo nevaria, ale podávajú výlučne pivá z malých pivovarov a vyhrala tiež titul Objav roka 2017.
Ocenenie Pivotéka roka za najlepšiu podnikovú predajňu pivovaru a pivný e-shop získal bratislavský Pivný raj. Vladimír Kaznakov z pivovaru Unorthodox Brewing si odniesol titul Inovátor roka za netradičné či experimentálne postupy pri výrobe remeselného piva. Pivo z ich dielne vyhlásili fanúšikovia prostredníctvom portálu opive.sk spolu s odbornou porotou za Pivo roka 2017. Titul Sládok roka získal Martin Lúčko z pivovaru Jama Craft Brewery Chorvátsky Grob a Majstrom výčapu sa stal Roman Nováčik z bratislavského pivovaru Žil Verne.
V kategórii Osobnosť roka v homebrewingu si v siedmom ročníku odniesol cenu David Hargaš za mimoriadne úsilie pri vývoji, výskume a dosiahnutí kvality vyrábaného piva v domácich podmienkach. Titul Pivovar roka získal Pivovar Stupavar zo Stupavy. Druhýkrát v histórii podujatia boli nominované aj pivovary bez vlastnej technológie v kategórii Lietajúci pivovar roka, kde zvíťazil myjavský pivovar Hellstork. Cenu za dlhodobý prínos slovenskému pivovarníctvu si odniesol Ján Koma. Viac informácií možno nájsť na www.pivobrana.sk alebo www.malepivovary.sk

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down