25.02.2019 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovenskí potravinári vystavovali na veľtrhu Gulfood Dubai

Výrobky s vysokým exportným potenciálom predstavili slovenskí potravinári počas svetového veľtrhu potravín a nápojov Gulfood Dubai v Dubaji. Médiá o tom v pondelok informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

"Slovenskí výrobcovia dokážu produkovať špičkovú kvalitu, o ktorú je aj na Blízkom východe záujem. Do spoločnej národnej expozície sa podarilo dostať 8 výrobcom, ktorí zaujali svojím sortimentom," uviedla vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS). Počas tohto ročníka veľtrhu neboli už v pozícii nováčika a vedeli presne, aké výrobky majú najväčšiu šancu uplatniť sa na miestnom trhu.
Výrobcovia prezentovali mliečne produkty, ovocné džemy, vitamínové a energetické nápoje v prášku, čokoládu, bio snacky, celozrnné pufované produkty, šťavy, ocot, horčicu, bio mlieko, bio špaldu či bio a natur slnečnicový olej a ďalšie. Národnú expozíciu zorganizovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s agrorezortom.
Veľtrh Gulfood Dubai je s plochou jeden milión štvorcových metrov najväčším potravinovým veľtrhom na svete. Takmer 5000 vystavovateľov z celého sveta pokrýva široký sortiment potravinárskych výrobkov, uzatvára MPRV SR.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down