18.01.2019 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovensko má zastúpenie na medzinárodnom veľtrhu Berlíne

Podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS) v piatok slávnostne otvorila národný stánok na medzinárodnom veľtrhu potravinárstva Grüne Woche, ktorý sa začal v hlavnom meste Nemecka Berlíne.

Ako uviedla v otváracom príhovore, medzinárodný veľtrh Grüne Woche je sviatkom potravinárov z celého sveta, ktorý každoročne navštívi približne 400.000 záujemcov o novinky a rozvojové trendy v potravinárstve. Vlani sa po 11 rokoch podarilo zabezpečiť účasť Slovenska na tomto prestížnom podujatí. Zároveň, ako zdôraznila, sa ukázalo, že vrátiť národný stánok Slovenska na tento veľtrh po dlhej 11-ročnej pauze malo zmysel.
"Tento rok prichádzame s prepracovanejšou národnou expozíciou, pod ktorou sa budú prezentovať štyria špičkoví slovenskí výrobcovia. Zelený týždeň je pre nich jedinečnou príležitosťou ukázať svoje kvality a nazbierať obchodné kontakty," uviedla Matečná.
Národný stánok sa rozprestiera na ploche 126 štvorcových metrov. Okrem slovenských potravín prezentuje aj krásy Slovenska a kultúrne bohatstvo krajiny. Stánok zastrešuje renomovaných slovenských výrobcov, ktorí doma zamestnávajú vyše 800 ľudí. Spoločnosti ako Banskobystrický pivovar, a. s., ktorý je ako jediný na Slovensku držiteľom ocenenia Zlatá Európska pivná hviezda, HO&PE Family, s. r. o., ktorý vyrába a distribuuje mrazený, chladený a suchý tovar, spoločnosť Milsy, a. s., ktorá vyrába mliečne produkty, a Minit Slovakia, s. r. o., ktorý produkuje mrazené pekárenské výrobky, zamestnáva 300 ľudí a spravuje 550 franchisingových predajní na Slovensku, v Česku a Rakúsku.
Svetový veľtrh poľnohospodárstva, potravinárstva a záhradníctva Internationale Grüne Woche sa koná od roku 1926. Podujatie je prístupné nielen pre odbornú, ale aj laickú verejnosť. Na výstavnej ploche 115.000 štvorcových metrov sústreďuje viac ako 1700 vystavovateľov – národné expozície, výrobcov, dodávateľov a obchodníkov z celého sveta. Veľtrh je nielen príležitosťou nadviazať medzinárodné kontakty, ale aj kulinárskym zážitkom sprostredkovaným cez ochutnávky národných a regionálnych špecialít.
Veľtrh pokrýva široké spektrum produktov od čerstvých potravín cez mliečne, mrazené, pekárenské, cukrárenské výrobky, nápoje, koreniny, bylinky či čaje. Súčasťou sú aj prehliadky chovov poľnohospodárskych zvierat, poľovníctva, rybárstva a prezentácia poľnohospodárskej, záhradnej a potravinárskej techniky.
Sprievodným podujatím je kongres Global Forum for Food and Agriculture (GFFA), na ktorom sa každoročne zúčastňujú ministri pôdohospodárstva z celého sveta. V sobotu (19. 1.) sa na ňom zúčastní aj vicepremiérka Matečná.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down