19.03.2020 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sme pripravení spolupracovať s ministrom pôdohospodárstva

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) je pripravená spolupracovať s novým ministrom pôdohospodárstva Jánom Mičovským. Uviedla to pre TASR v reakcii na Mičovského nomináciu, ktorú v stredu (18. 3.) predstavil dezignovaný premiér Igor Matovič (OĽaNO), Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

BRATISLAVA. Práve zvyšujúci sa počet ochorení na nový koronavírus a nutnosť poznať odpovede na súčasné fungovanie agropotravinárskych podnikov znásobuje podľa nej mimoriadnu opodstatnenosť okamžitej úzkej spolupráce SPPK s budúcim ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorým sa stane Mičovský.
Upozornila, že najväčšia agropotravinárska samospráva na Slovensku rešpektuje výsledok parlamentných volieb a meno budúceho ministra. Poznamenala, že do funkcie nastupuje v časoch, ktoré sú výzvou pre celú spoločnosť. Aj preto je podľa Holéciovej predseda SPPK Emil Macho s dezignovaným agroministrom okamžite pripravený spolupracovať a prinášať návrhy riešení, ktoré sú nutné na zvládnutie tejto zložitej situácie.
"Sme pripravení poskytnúť novému ministrovi vysoko profesionálnu a odbornú pomoc pri zvládnutí takej krízovej situácie, v akej sa nachádza celá spoločnosť. Dôležitosť pôdohospodárstva a potravinárstva v súčasnej situácii naberá úplne iný rozmer. Chcem vyjadriť presvedčenie, že spoločne s novým pánom ministrom túto situáciu zvládneme a do budúcna budeme spoločne prinášať také riešenia, ktoré celému agropotravinárskemu sektoru prinesú nielen pozitívne výsledky, ale aj celospoločenský status," dodal Macho.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down