26.07.2019 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sommet de l’Élevage 2019

V dňoch 2. – 4. októbra sa bude konať 28. ročník výstavy Sommet de l’Élevage.

Na výstavisku pri meste Clermont-Ferrand, v departmente Puy-de- Dôme, regiónu Auvergne -Rhône-Alpes bude prezentovaných 2 000 zvierat rôznych plemien a druhov. Svojimi produktmi sa pochváli zhruba 1 500 vystavovateľov a najlepšie výrobky budú ocenené medailami Sommets d’Or.

 • Národná súťaž plemena blonde d’Aquitaine: predstaví sa tretie najrozšírenejšie mäsové plemeno vo Francúzsku a jeho 400 najlepších zástupcov sa stretne v národnej súťaži počas troch dní trvania veľtrhu. Na ňom sa predvedú i britské plemená hereford, highland a angus.
 • Nové kategórie v súťaži Sommets d’Or: Doposiaľ boli zlaté medaile cenami pre najlepšie inovované výrobky v 4 kategóriách (mechanizácia poľnohospodárstva, služby, vybavenie maštalí a krmivá, doplnky), ale tohto roku k nim pribudnú dve kategórie. Oceňovať sa budú výrobky ovplyvňujúce welfare zvierat a produkty organického poľnohospodárstva.
 • Rastie záujem o alternatívnu energiu: Produkcia biometánu, bioplynové stanice, fotovoltaika, veterná energia... V tomto roku sa opäť rozširuje priestor venovaný udržateľnému rozvoju obnoviteľných energií. Vystavovateľom bude venovaných takmer 2 000 m² (vlani to bolo 1 600 m²).
 • Start-upy: Návštevníci prvý raz uvidia celkom nový priestor venovaný výhradne začínajúcim podnikom poľnohospodárskeho sektoru. Výstavný priestor ponúkne ukážku toho, ako poľnohospodárstvo prechádza na digitálnu podobu.
 • Pozornosť zahraničným návštevníkom: Na veľtrhu Sommet de l’Élevage je každý rok čestným hosťom jedna z účastníckych krajín. V tomto roku to budú krajiny západnej Afriky. Všetci zahraniční návštevníci budú mať ako vždy k dispozícii Club d’Affaires International v predsálí ringu Zénith d’Auvergne a pre novinárov je navyše určené i Press centrum.
 • Exkurzie a návštevy: Každoročne sú pre zahraničných návštevníkov organizované návštevy francúzskych chovov. V tomto roku sa návštevníci budú môcť zoznámiť s 35 farmami či prevádzkami. Navyše, deň pred zahájením výstavy sú organizované špeciálne jednodenné návštevy.
 • Galavečer pre cudzincov: Tradične sa pre zahraničných návštevníkov koná galavečer, kde budú predstavené všetky francúzske plemená hovädzieho dobytka, oviec, kôz a koní, a to v ringu haly Zenith d’Auvergne.
 • Mäsové plemená (750 zvierat): Národná súťaž blonde d’Aquitaine (400 zvierat) + dražba; súťaž plemien charolais, limousin, salers, aubrac, gasconne, parthenaise, bazadaise, belgické modrobiele a hereford; predstavenie plemien rouge des Prés, ferrandaise, angus a highland.
 • Mliečne plemená (550 zvierat): Súťaže plemien holstein, montbeliarde, normande, brune, simentál, abondance, tarentaise a jersey; dražba jalovíc plemena brune.
 • Ovce a kozy (400 zvierat): Národná súťaž plemena ille de France; súťaž plemien suffolk, texel a mouton charollais; súťaž rustikálnych plemien oviec z Massif Central; predstavenie plemien lacaune, romane, vendéenne, berrichon du Cher, bleu du Maine, bizet, charmoise a dorset; dražba baranov hampshire a suffolk; predstavenie plemien kôz alpine a saanen.
 • Kone (300 zvierat): Súťaž plemien ardennais, comtois, breton, percheron; predstavenie plemena auxoise; predstavenie práce koní a oslov; Équidé Cup: súťaž záprahov; predaj koní.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down