15.10.2014 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPF bude v roku 2015 hospodáriť s prebytkom 6,41 milióna eur

Slovenský pozemkový fond (SPF) bude v roku 2015 hospodáriť s prebytkom vo výške 6,41 milióna eur. Vyplýva to návrhu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorý dnes schválila na svojej schôdzi vláda SR.

Rozpočty pozemkového fondu by mali byť prebytkové aj v ďalších dvoch rokoch, a to v roku 2016 vo výške približne 6,46 milióna eur a v roku 2017 na úrovni 6,71 milióna eur.
V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy je SPF povinný predložiť na rokovanie vlády SR návrh svojho rozpočtu do 15. augusta bežného roka, ak vláda neurčí neskorší termín.
SPF je právnická osoba, ktorá spravuje vymedzené poľnohospodárske a lesné nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu. Môže najmä bezodplatne prevádzať nehnuteľnosti z vlastníctva štátu do vlastníctva reštituentov na účely reštitučných náhrad, odplatne prevádzať majetok na účely privatizácie, predávať pozemky a poskytovať náhradné pozemky na účely usporiadania vlastníctva v zriadených záhradkárskych osadách, ako aj prenajímať nehnuteľnosti.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down