02.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPF namieta sudcu v spore so schránkovou firmou, je podľa fondu zaujatý

Slovenský pozemkový fond (SPF) namieta zaujatosť sudcu Najvyššieho súdu SR Martina Vladika, ktorý rozhoduje o nároku schránkovej firmy Digital Floor LTD o náhradu škody voči SPF za takmer 16 miliónov eur. Informoval o tom v utorok SPF.

"Nárok žalovaný schránkovou firmou má pozostávať z údajnej náhrady škody voči SPF za zmarený investičný zámer. Žalobca argumentoval údajným záväzkom SPF poskytnúť pozemky na realizáciu investičného zámeru, čo však doteraz súdy v nijakom rozsahu neuznali a všetky požadované nároky tejto spoločnosti voči SPF v celom rozsahu zamietli," zhrnul fond.
      Upozornil, že namietaný sudca je bývalým sudcom Okresného súdu Poprad a podľa SPF je dôvodné sa domnievať, že sa osobne pozná so Štefanom Zoričákom, bývalým sudcom Okresného súdu Poprad. Ten bol vylúčený z prejednávania a rozhodovania veci proti žalovanému SPF už v minulosti a to spoločne so všetkými ostatnými sudcami Okresného súdu Poprad. Rozhodol o tom Krajský súd v Prešove ešte v roku 2014. Dôvodom bol fakt, že syn Zoričáka je bývalým štatutárnym zástupcom pôvodného žalobcu.
      "Taktiež je dôvodné sa domnievať, s ohľadom na pôsobenie Vladika na Okresnom súde Poprad a bydliskom v Poprade, že sa osobne pozná aj so svedkom Romanom Antalom," uzavrel SPF.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down