17.04.2014 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Špička v zberových adaptéroch

Prakticky od svojho založenia sa značka Geringhoff špecializuje na zber kukurice, obilnín a špeciálnych plodín. Formou moderných zberových adaptérov pre obilné kombajny, ktoré dnes tvoria nosnú časť produkcie značky, ponúka spoľahlivé riešenia v oblasti zberu poľných plodín. Na brnenskom veľtrhu TECHAGRO, ktorý sa konal na prelome marca a apríla, prezentovala značka osemriadkový kukuričný sklopný adaptér Horizon Star II a dvánasťmetrový obilný adaptér Tri Flex, s gumotextilnými pásmi.

Top produkty značky

V expozícii značky Geringhoff našiel návštevník špičku v produkcii červeno-čiernych zberových adaptérov. „Do Brna sme priviezli nielen kukuričný adaptér, ktorý je v radoch poľnohospodárov dobre známy, ale aj adaptér na zber obilia, ktorý sa svojou trojdielnou TriFlex lištou, radí k top produktom značky Geringhoff, povedal Ing. Tomáš Harcsa, konateľ spoločnosti AGRATREND, s.r.o., ktorá je zástupcom značky Geringhoff na slovenskom trhu.

Inovovaný kukuričný adaptér

Adaptér Horizon Star II je univerzálny a vhodný pre agregáciu s akýmkoľvek kombajnom. Určený je na zber kukurice na zrno, prípadne zber CCM alebo LKS systémom. Základom všetkého, sú dva česacie rotory rôzneho priemeru, s dvojstupňovými, respektíve trojstupňovými závitovkovými hlavami, ktoré postupne odrezávajú steblo a dopravujú ho k česacím lištám. Vystavený osemriadkový kukuričný adaptér Horizon Star II patrí k adaptérom, ktoré prešli modernizáciou a po novom sú ešte výkonnejšie, s čistejšou prácu na poli. Relatívne pomaly sa otáčajúce česacie valce zabezpečujú bezstratový zber a to aj pri poľahnutých porastoch. Inovácia adaptéra Horizon Star II spočíva v jeho lepšom navádzaní na riadok kukurice pri vchádzaní do porastu, ako aj zvýšenou kvalitou drvenia kukuričného kôrovia a zachytávania stoniek. Zvýšená kvalita drvenia kukuričného kôrovia sa dosiahla vysunutím spodnej časti samostatného horizontálneho drviča. Pokiaľ predtým bol horizontálny drvič kôrovia súčasťou prevodovky, po novom je cez uhlovú prevodovku vysunutý vpred a do strany a tak lepšie zachytáva rastlinné zvyšky a drví ich. Okrem toho sa touto konštrukčnou úpravou mohli zvýšiť aj samotné otáčky drviča, čoho výsledkom je nielen lepšie podrvenie hmoty, ale v konečnom dôsledku aj čistejšie strnisko. Z hľadiska zberu, dovoľuje modernizovaný adaptér Geringhoff Horizon Star II dosahovať o niečo vyššiu pracovnú rýchlosť. „Zákazníci, ktorí vlastnia adaptér Horizon Star II, sú s jeho prácou spokojní, čo iba potvrdzuje, že sa jedná o profesionálny produkt pre dnešné poľnohospodárstvo,“ konštatoval Ing, Harcsa.

celý článok v RN č. 17

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down