06.08.2020 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spojenie spoločností De Heus Animal Nutrition a Golpasz

Spoločnosť De Heus Animal Nutrition podpísala 1. júla 2020 zmluvu o akvizícii poľskej spoločnosti Golpasz, vyrábajúcej kŕmne zmesi (s výrobnou kapacitou 500-tisíc ton kŕmnych zmesí ročne). Akvizícia podlieha schváleniu poľského úradu pre ochranu hospodárskej súťaže a spotrebiteľa (UOKiK).

Obe spoločnosti vidia v novom partnerstve veľa vzájomných výhod. De Heus a Golpasz majú vysoko kvalitné odborné znalosti v odbore výživy zvierat, zvieracieho hospodárstva a chovu hospodárskych zvierat. Tieto skúsenosti umožňujú obom spoločnostiam rozvíjať a dodávať riešenia (ohľadom výživy i obchodu) šité na mieru požiadavkám a dopytom svojich zákazníkov v poľnohospodárstve.
Spojenie silných stránok urýchli ďalšie zlepšenie v tejto oblasti. Spoločnosť Golpasz má navyše veľké odborné znalosti v oblasti výživy moriek, čo je pre De Heus pridanou hodnotou. Golpasz tiež získa prístup k medzinárodnému výskumu a k odbornému centru firmy De Heus, čo jej okrem iného umožní obohatiť svoje znalosti a zrýchliť inovácie produktov”, uviedol Adam Zaleski, generálny riaditeľ De Heus Poľsko.
Wiesław llków, generálny riaditeľ Golpasz, tiež pozerá do budúcnosti s plnou dôverou: „Vďaka spojeniu spoločností De Heus Poľsko a Golpasz budeme schopní pokračovať v rozvoji trhových segmentov, v ktorých už teraz pôsobíme. Využijeme naše spoločné znalosti a skúsenosti, aby sme slúžili našim zákazníkom ešte lepšie, pretože vieme, že kľúčom k úspechu je neustále zvyšovanie efektivity. Celosvetové pôsobenie De Heus bude prínosom ako pre našich klientov, tak zamestnancov.” Všetky potrebné dokumenty boli odovzdané poľskému úradu pre ochranu hospodárskej súťaže a spotrebiteľov (UOKiK) na schválenie.
Obe spoločnosti budú vystupovať v nezmenenej podobe, dokiaľ nebude vydané oficiálne rozhodnutie UOKiK. Spoločnosť Golpasz je jedným z hlavných výrobcov kŕmnych zmesí v Poľsku s výrobnou kapacitou 500-tisíc ton ročne. Ponúka kompletný sortiment kŕmnych zmesí pre viac kategórií zvierat, včítane moriek, brojlerov, ošípaných a hovädzieho dobytka (mäsového i mliečneho). Spoločnosť disponuje štyrmi modernými výrobnými závodmi s výhodnou polohou, vzhľadom na najdôležitejšie oblasti chovu hospodárskych zvierat.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down