01.12.2016 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spoločná expozícia chovateľov krajín V4

V dňoch 26. - 27. novembra sa v priestoroch Agrokomplexu Nitra uskutočnilo medzinárodné stretnutie chovateľov stredoeurópskych krajín - XIX. Celoštátna a I. Vyšehradská výstava zvierat. Podujatie sa nieslo v znamení výstižného hesla: Chováme pre radosť, krásu a úžitok.

Prvú spoločnú expozíciu zvierat chovateľov krajín Vyšehradskej štvorky zorganizoval Slovenský zväz chovateľov (SZCH). Vyše 700 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska na nej predviedlo takmer 6 000 zvierat - vyše 2 270 králikov, viac ako 1 600 holubov a takmer 1 400 kusov hydiny. Na výstave nechýbalo ani exotické vtáctvo, drobné hlodavce a ďalšie zvieratá.
Ako uviedol RNDr. Július Szabó, predseda Republikovej rady SZCH, rozbehnutá medzinárodná spolupráca vytvorila predpoklady pre ďalší rozvoj chovateľstva, ako aj nadviazanie nových kontaktov a odozvy sú už aj od chovateľských zväzov z Litvy, Chorvátska či Lotyšska.
„Predstavením nových plemien zvierat, ktoré sú tu predovšetkým vďaka účasti zahraničných chovateľov, sa pre návštevníkov výstavy podarilo priniesť zasa niečo nové. Nový je aj prístup k riadeniu výstavy. Online registrácia zvierat na výstavu, ako aj možnosť nahliadania do elektronického katalógu je u nás novým prvkom, ktorý by mal prispieť nielen k zjednodušeniu spracovania výstavy, ale aj k popularizácii podujatia medzi návštevníkmi a chovateľmi,“ konštatoval Július Szabó.

Celý článok bude uverejnený v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 49.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down