25.11.2013 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spoločná tlačová správa

SAATEN-UNION Romania Srl. a BASF dňa 21.novembra 2013 uzatvorili licenčnú zmluvu o slnečnici Clearfield® Plus

Bukurešť, Rumunsko, a Limburgerhof, Nemecko - Spoločnosti SAATEN-UNION Romania Srl. a BASF oznámili podpísanie globálnej, neexkluzívnej zmluvy, v ktorej spoločnosť BASF udeľuje licenciu spoločnosti SAATEN-UNION na slnečnice tolerantné voči herbicídom Clearfield® Plus v určitých krajinách v Európe. Táto zmluva umožňuje spoločnosti SAATEN-UNION stať sa jednou z prvých osivárskych spoločností predávajúcich odrody slnečnice odolné proti novej skupine herbicídov Clearfield® Plus od spoločnosti BASF.

Produkčný systém Clearfield Plus pre slnečnice, ktorý bol vyvinutý s použitím tradičného šľachtenia rastlín, poskytuje vylepšenú, celosezónnu ochranu proti burinám a väčšiu odolnosť plodín proti stresom prostredia, ako aj potenciál na zvýšenie obsahu oleja a úrody semena.

„Vlastnosti Clearfield Plus budú veľmi dôležité pre náš európsky trh s osivom slnečnice, posilnia našu konkurencieschopnosť a možnosť lepšie poslúžiť farmárom pestujúcim slnečnicu v rámci rozdielnych regiónov s najlepším využitím tejto technológie. Sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou BASF,“ povedal Dr. Joachim Moeser, medzinárodný produktový manažér spoločnosti SAATEN-UNION GmbH

„Kombinácia herbicídov od spoločnosti BASF, ktoré sú najlepšími vo svojej kategórii, s odrodami Clearfield Plus od spoločnosti SAATEN-UNION poskytne pestovateľom v centre produkčných oblastí slnečnice v Európe ďalšie možnosti na zabezpečenie vyššej úrodnosti,“ dodal Eckart Stein, viceprezident divízie ochrany plodín spoločnosti BASF pre riadenie trhu Európy, Afriky, Stredného východu a Strednej Ázie.

Nová línia odrôd Clearfield Plus od spoločnosti SAATEN-UNION a herbicídy Clearfield Plus od spoločnosti BASF budú k dispozícii v roku 2014 v Rumunsku a Bulharsku a v roku 2015 v ďalších krajinách produkujúcich slnečnicu vrátane Ruska, Ukrajiny a Maďarska.

Finančné podmienky zmlúv neboli zverejnené.

 

O skupine SAATEN-UNION

 

Spoločnosť SAATEN-UNION GmbH bola založená v roku 1965 ako asociácia siedmich šľachtiteľských spoločností s viac ako 100 ročnou tradíciou v šľachtení rastlín. SAATEN-UNION prináša pestovateľom v celej Európe vysoko úrodné odrody poľných plodín ponúkajúce maximálnu efektivitu pestovania. Základ jeho úspechu je v praktických znalostiach a skúsenostiach, technologickom progrese a jedinečnom genetickom rozpätí pri viac ako 40 druhoch poľných plodín (www.saaten-union.de).

SAATEN-UNION Romania Srl., so sídlom v Bukurešti, ako rumunská pobočka  nemeckého SAATEN-UNIONu, je úspešne etablovaná na trhu s osivom slnečnice priamo v srdci hlavnej pestovateľskej oblasti popri Čiernom mori a v juhovýchodnej Európe. S novou Clearfield Plus technológiou od BASF ponúka SAATEN-UNION pestovateľom v týchto oblastiach komplexné technologické riešenia pre špecifické problémy so zaburinením (www.saaten-union.ro).

 

Niečo o divízii ochrany plodín spoločnosti BASF

 

S tržbami vo výške okolo 4,7 miliardy € v roku 2012 poskytuje divízia na ochranu rastlín spoločnosti BASF inovatívne riešenia súvisiace s ochranou plodín, trávnikmi, okrasnými rastlinami, bojom proti škodcom a verejným zdravím. Jej portfólio zahŕňa aj technológie na ošetrovanie osiva a biologickú ochranu, ako aj riešenia na hospodárenie s vodou, živinami a zvládanie stresu rastlín. Divízia na ochranu rastlín spoločnosti BASF je vedúcim inovátorom, ktorý podporuje pestovateľov pri optimalizovaní poľnohospodárskej produkcie, zlepšovaní ich obchodnej zdatnosti a zlepšovaní kvality života pre narastajúcu svetovú populáciu. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke www.agro.basf.com alebo na kanáloch sociálnych médií .

 

 

BASF - The Chemical Company

 

BASF je poprednou svetovou chemickou spoločnosťou: The Chemical Company. Jej sortiment siaha od chemikálií, plastov, funkčných výrobkov a výrobkov na ochranu plodín po ropu a plyn. Kombinuje hospodársky úspech s ochranou životného prostredia a sociálnou zodpovednosťou. Prostredníctvom vedy a inovácií umožňuje svojim zákazníkom spĺňať súčasné a budúce požiadavky spoločnosti takmer v každom odvetví. Výrobky a riešenia spoločnosti prispievajú k ochrane zdrojov, zabezpečovaniu výživy a zlepšovaniu kvality života. Tento príspevok spoločnosť zhrnula do spoločného účelu: Vytváranie chémie pre udržateľnú budúcnosť. Spoločnosť BASF mala v roku 2012 tržby vo výške 72,1 miliardy € a viac ako 110 000 zamestnancov na konci roka. Ďalšie informácie o BASF sú dostupné na internete na www.basf.com.

 

Zdroj: BASF, SAATEN-UNION GmbH

ADELA GÁLOVÁ

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down