09.07.2014 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spoločne aj o novinkách

Na Celoslovenských dňoch poľa sa v spoločnom stánku prezentovali firmy Duslo, ACHP Levice a Oseva Slovakia patriace do koncernu Agrofert.

Čo sa týka Dusla, tá na poľnom dni prezentovala dve svoje novinky. Prvou bolo pomaly pôsobiace dusíkaté hnojivo s obsahom síry Ensin. Druhou novinkou bolo špeciálne vyvinuté hnojivo na základe požiadaviek pestovateľov kukurice. „Corn Starter je komplexné NPK hnojivo s obsahom Zn vhodné pre začiatočné fázy rastu kukurice (aplikácia pod pätu),“ prezradil Ing. Vladimír Bartoš zo spoločnosti Duslo a.s., ktorého sme sa tiež spýtali na plány spoločnosti do budúcna.

Momentálne má spoločnosť v spolupráci s Výskumným ústavom chemickej technológie rozpracovaných niekoľko typov pomaly pôsobiacich hnojív pre veľkovýrobu. V pokusoch Dusla sa overuje agronomická účinnosť kombinovaných hnojív s obsahom mikroelementov so zložením vhodným pre jednotlivé typy plodín (repka, slnečnica, cukrová repa, obilniny ). V skúšaní sú aj kvapalné listové hnojivá na báze polysulfátov. „Mali by byť do pšenice a repiek. V pokusoch by sme chceli odskúšať fungicídny účinok polysulfidickej síry, čím by sa ušetrilo jedno fungicídne ošetrenie a zároveň by porasty dostali aj doplnkovú výživu dusíkom, sírou, draslíkom prípadne mikroelementami,“ prezradil zámer spoločnosti V. Bartoš.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down