02.10.2018 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spoločnosť Osivo musí riešiť nepriaznivú situáciu s úrodou osív a jačmeňa

Výnosy z hospodárskej činnosti takmer 5,16 milióna eur zaznamenal v 1. polroku 2018 jeden z najväčších výrobcov certifikovaných osív poľných plodín a zemiakovej sadby na Slovensku, spoločnosť Osivo Zvolen. Bolo to zhruba o 463.500 eur menej ako v rovnakom období vlani. Vyplýva to z informácií, ktoré spoločnosť zverejnila na svojej webovej stránke.

Výsledkom hospodárenia je strata 122.698 eur. Vlani v 1. polroku pritom firma evidovala stratu približne 100.000 eur.
Najväčší podiel na výnosoch spoločnosti mali tržby z predaja vlastných výrobkov (asi 3,42 milióna eur). Tržby z predaja iného tovaru boli vo výške takmer 2,11 milióna eur.
V druhom polroku 2018 spoločnosť predpokladá riešiť mimoriadne nepriaznivú situáciu s úrodou osív a sladovníckeho jačmeňa a minimalizovať dopad na plnenie plánu.
Právny predchodca Osiva Zvolen bol založený v roku 1952. Podnik prešiel rôznymi vývojovými štádiami, zmenami názvu, ale podstata podnikania bola vždy zachovaná. V 80. rokoch uplynulého storočia sa od podniku oddelilo šľachtenie drevín, kvetín a zeleniny. Podnik zostal špecializovaný na šľachtenie a semenárstvo poľných plodín. Neskoršie došlo aj k oddeleniu šľachtenia. Posledná zmena nastala v roku 1992, kedy sa štátny podnik zmenil na základe privatizačného projektu na akciovú spoločnosť.
Základné imanie spoločnosti je aktuálne vo výške takmer 2,70 milióna eur. Spoločnosť zamestnávala k 30. júnu 2018 90 ľudí. Stav sa tak medziročne nezmenil.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down