16.09.2015 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spoločnosť Považský cukor Trenčianska Teplá začína s repnou kampaňou

Spoločnosť Považský cukor Trenčianska Teplá odštartuje vo štvrtok (17. 9.) ako prvý závod skupiny Nordzucker tohtoročnú, v poradí už 115. repnú kampaň. Jej ukončenie predpokladá 5. januára budúceho roku.

Všetky cukrovary skupiny sú pripravené extrahovať cukor z lokálne narastenej cukrovej repy. Kľúčové investície do oblastí energetiky, optimalizácie procesov a investície so zameraním na trh a zákazníka urobili načas pred začiatkom kampane. „Závod je po zrealizovaní tohtoročných investícií technicky a organizačne pripravený na efektívne spracovanie celého odhadovaného množstva 616.395 ton cukrovej repy,“ uviedol Michal Abelovič, predseda predstavenstva Považský cukor, a.s.
Nordzucker očakáva v tomto roku oveľa kratšie kampane v rámci celej skupiny. Po konzultácii s pestovateľmi sa rozhodli znížiť pestovateľské plochy v tomto pestovateľskom roku, čo bolo nevyhnutné vzhľadom na tlak trhu. Dôvodom bol prudký pokles cien v posledných mesiacoch, čo bolo najmä dôsledkom vzostupu globálnej produkcie cukru a z toho plynúcich jeho vysokých zásob. Okrem toho rozsiahle oneskorenie pri sejbe spolu s chladnou, mokrou jarou posunulo rast repy na neskôr vo väčšine krajín.
“Počas kampane budeme zberať úrodu z 9483 hektárov pestovateľskej plochy od 96 pestovateľov. Napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam počas sejby a extrémnemu suchu počas leta sa cukrová repa pred zberom javí v dobrej kondícii, čo vytvára predpoklad ďalšej úspešnej kampane,“ uviedol k začiatku kampane Norbert Figmik z cukrovaru v Trenčianskej Teplej.
Skupina Nordzucker so sídlom v Braunschweigu je druhým najväčším výrobcom cukru v Európe. Skupina vyrába z cukrovej repy tiež bioetanol a krmivá. Zamestnáva asi 3300 pracovníkov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down