15.07.2020 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPP stočil med od svojich včiel v rámci projektu "neSPPíme, bzučíme"

Projekt spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP), s názvom „neSPPíme, bzučíme“, realizovaný spoločne s Neziskovou organizáciou EF, ktorej zakladateľom je SPP, má svoj hmatateľný, sladký a zdravý výsledok. Pod odborným dohľadom renomovanej včelárky Heleny Prokovej Mališovej sa dnes priamo v areáli SPP stočil med od včiel z vlastných úľov.

Cieľom projektu „neSPPíme, bzučíme“ je reálne podporiť včelárov a ekologické včelárstvo na Slovensku a zároveň upriamiť pozornosť na ochranu života včiel, ktorých význam v celkovom ekosystéme je nezastupiteľný.
Projekt „neSPPíme, bzučíme“ je jednou z aktivít, prostredníctvom ktorých chce SPP upriamiť pozornosť svojich zamestnancov aj zákazníkov na otázku ochrany životného prostredia a udržateľnosti. „Kde nie sú včely, tam nie je život. To počúvame v našom okolí veľmi často. Som rád, že SPP, uvedomujúc si svoju spoločenskú zodpovednosť a narastajúci význam ochrany životného prostredia a biodiverzity, môže týmto projektom prispieť k diskusii o potrebe ochrany včiel nielen na Slovensku a zároveň podporiť vzdelávanie v tejto oblasti," uviedol Milan Urban, predseda predstavenstva SPP.
„Medobranie je jednou z aktivít projektu „neSPPíme, bzučíme“. Ešte začiatkom roka sme umiestnili štyri včelie rodiny vo včelnici v Devíne. A začiatkom leta sme dva úle osadili priamo na streche z jednej z budov našej spoločnosti. Med z našej produkcie, ako aj medy našich zamestnancov - včelárov, ktorí sa prihlásili do internej súťaže o najlepší med, chceme v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied analyzovať a získať tak cenné informácie o vplyve životného prostredia na kvalitu medu a ďalších včelích produktov," spresňuje Eva Guliková, riaditeľka Neziskovej organizácie EF.
Súčasťou projektu sú mnohé ďalšie podujatia so včelárskou tematikou v areáli SPP a na včelnici v Devíne. Zúčastniť sa ich môžu nielen zamestnanci SPP a Neziskovej organizácie EF, ale aj ich rodinní príslušníci. Vo včelárskom ateliéri bude prebiehať cyklus interaktívnych prednášok, počas ktorých si ich účastníci rozšíria atraktívnym spôsobom vedomosti o živote včiel a ich vplyve na náš život. Výsledkom kreatívnych workshopov budú tiež konkrétne včelie produkty, ich ochutnávka a testovanie.
Inšpirujúci a užitočný život včiel je tiež dôvodom na umiestnenie ukážky reálneho úľa, samozrejme bez včiel, v novootvorenom Zákazníckom centre SPP v bratislavskom Auparku. Prostredníctvom rozšírenej reality sa zákazníci na chvíľu stanú, spolu so včelami, súčasťou prírodného ekosystému. Návšteva Zákazníckeho centra SPP v Auparku sa tak môže zmeniť aj na nečakaný zážitok.
"Sme radi, že naším partnerom v tomto projekte je uznávaná včelárka Helena Proková Mališová, ktorá je držiteľkou ocenenia Bronzová včela a ďalších ocenení za medy a výrobky z neho. V spolupráci s ňou máme v pláne pripraviť aj tzv. Včelárske praktikum, teda vzdelávaciu pomôcku pre učiteľov základných a stredných škôl a radi by sme tiež vytvorili spoločenskú hru pre deti i dospelých na včeliu tému," uzatvára plány Eva Guliková.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down