18.05.2020 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPPK: Menovanie nového šéfa PPA Tibora Guniša vnímame pozitívne

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) vníma vymenovanie nového šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Tibora Guniša pozitívne. Uviedol to pre TASR Matej Korpáš z tlačového oddelenia SPPK.

"Ide o odborníka, ktorý je znalý problematiky, preto dúfame, že nám, poľnohospodárom, v maximálnej možnej miere zjednoduší prácu. Veríme v transparentnú a otvorenú diskusiu pri riešení aktuálnych otázok," povedal v reakcii na vymenovanie nového šéfa PPA predseda SPPK Emil Macho.
Korpáš dodal, že SPPK je ihneď pripravená na stretnutie s novým generálnym riaditeľom PPA, odbornú diskusiu a pomoc pri riešení problematických sfér nášho agropotravinárstva.
Združenie vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska (ZVPAS) víta vymenovanie Tibora Guniša za nového generálneho riaditeľa PPA. "Je to odborník, ktorý už v minulosti pracoval v riadiacej funkcii. Veríme, že pri spolupráci s ním sa doriešia aktuálne problémy farmárov," priblížil predseda ZVPAS Ján Jelen.
"V súčasnom období je potrebné, aby PPA začala dôsledne plniť svoju úlohu pre poľnohospodárov tak, aby mohli konštatovať, že finančná podpora je včasná a bez zbytočných komplikácií," doplnil Milan Mišánik, predseda Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností (ZPDaOS) SR.
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO) v piatok odvolal z funkcie generálnu riaditeľku PPA Beatrix Galandovú a za nového generálneho riaditeľa agentúry vymenoval Tibora Guniša.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down