17.04.2023 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPPK: Poľnohospodári sú v súvislosti s ukrajinským importom v ťažkej situácii

Slovenskí poľnohospodári a potravinári si uvedomujú, že obmedzenie dovozu niektorých komodít musí podliehať vzájomnej koordinácii s Bruselom.

Nachádzajú sa však v tak mimoriadne závažnej situácii, ktorá by bez zavedenia zákazu negatívne vplývala na stabilitu trhov a znižovala konkurencieschopnosť našich firiem. Po ohlásení zákazu dovozu niektorých komodít z Ukrajiny to uviedla Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK).
        "Na jednej strane si plne uvedomujeme, že obmedzenie dovozov musí podliehať vzájomnej koordinácii s Bruselom. Na strane druhej sa však momentálne nachádzame v tak mimoriadne závažnej situácii, že bez zavedenia takejto formy reštrikcie by sme spôsobovali nové straty slovenským pestovateľom s dosahom na stabilitu trhov a znižovanie konkurencieschopnosti našich firiem," uviedla hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.
        SPPK zároveň vyzvala pestovateľov, aby sa snažili čím skôr minuloročné obilie odpredať a uvoľniť tak sklady novej úrode, ktorú budú zbierať už o pár mesiacov.
        Vláda na svojom pondelkovom online rokovaní schválila od 19. apríla zákaz dovozu ukrajinského obilia a niektorých poľnohospodárskych komodít z Ukrajiny, nie však ich tranzit cez Slovensko.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down