18.10.2023 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spracovateľ dreva z Kocihy investuje do novej triediacej linky 1,85 milióna eur

Drevospracujúca spoločnosť H.M.H. - Drevovýroba Kociha pôsobiaca v okrese Rimavská Sobota v aktuálnom období investuje do novej automatickej triediacej linky.

Projekt za 1,85 milióna eur firme prinesie zvýšenie efektívnosti výroby i zvýšenie množstva spracovaného dreva. TASR o tom informoval konateľ spoločnosti Vladimír Halaj.
        "Nová linka prinesie zrýchlenie výrobných možností spoločnosti a zvýšenie rýchlosti spracovania dreva o 40 percent. S tým priamo súvisí množstvo spracovávanej guľatiny. Aktuálne spracúvame 70.000 kubických metrov, nová technológia nám zvýši možnosti spracovať 100.000 kubických metrov guľatiny," priblížil Halaj.
        Vo výrobnom podniku v Kocihe sa v tomto období uskutočňuje inštalácia novej linky, kompletná realizácia vrátane frézovacej hlavy je naplánovaná v budúcom roku. Investíciu firma realizovala z vlastných zdrojov vo výške takmer 1,3 milióna eur, vyše 550.000 eur spoločnosť získala z výzvy zameranej na podporu inovácií a technologického transferu v podnikoch.
        "Aj napriek tomu, že v súčasnosti stavebný priemysel prežíva obrovskú recesiu a je veľkou mierou zasiahnutý krízou, sme sa rozhodli investovať. Veríme, že investícia v budúcnosti prinesie do spoločnosti stabilitu, ktorá upevní jej postavenie na trhu voči priamej konkurencii," skonštatoval Halaj.
        Drevospracujúca spoločnosť H.M.H. - Drevovýroba Kociha sa venuje výrobe smrekového stavebného reziva a obalového materiálu, na trhu pôsobí od roku 2003. Približne 80 percent svojej produkcie firma exportuje na maďarský trh. V regióne s dlhodobo najvyššou nezamestnanosťou podnik v súčasnosti zamestnáva 85 ľudí, z toho 30 percent pracovníkov z marginalizovaných skupín.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down