06.05.2014 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spracovateľské podniky by vedeli vytvoriť až 15.000 pracovných miest

Domáce spracovateľské podniky by vedeli vytvoriť až 15.000 pracovných miest. "Musíme však dostať do súladu hospodárske záujmy a ochranu prírodného prostredia," uviedol dnes na tlačovej besede opozičnej strany Most-Híd poslanec Národnej rady SR Gabriel Csicsai pri predstavovaní materiálu Udržateľný vidiek v rámci Občianskej vízie 2016, za účasti spolustraníkov Bélu Bugára a Eleméra Jakaba.

"Naša stratégia sleduje jednoznačný zámer, a to vypestovať, spracovať a predávať v rámci jedného regiónu. Dovážame totiž potraviny, ktoré by sme si vedeli vyrobiť aj doma," priblížil Csicsai.
Predseda strany Bugár v súvislosti s materiálom Udržateľný vidiek zdôraznil, že obsahuje tradične prioritné témy strany Most-Híd, a to poľnohospodárstvo, ochranu životného prostredia, rozvoj regiónov a vidieka a verejnú správu.
"V oblasti verejnej správy považujeme za dôležité analýzu súčasného územno-právneho členenia Slovenska a spravodlivejšie rozdeľovanie dotácií pre jednotlivé regióny," vysvetlil Bugár. Podľa neho pri rozvoji regiónov je potrebné klásť dôraz na zlepšenie infraštruktúry, a to najmä v zaostalejších regiónoch.
"Naším primárnym cieľom je napríklad aj to, aby sa každý obyvateľ z miesta svojho bydliska dostal k diaľnici, či rýchlostnej ceste za menej ako 30 minút," poznamenal Bugár.
Strana má svoju konkrétnu predstavu aj o podobe vidieckej turistiky, napríklad v oblasti poľnohospodárstva kladie dôraz na ochranu gazdov, či podporu domácej produkcie. Podľa Bugára treba pomôcť jednotlivým regiónom konkrétne a merateľne. "Všeobecné sľuby nestačia," dodal predseda Most-Híd.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down