21.02.2014 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Správny výber postrekovača je dôležitý

Chemická ochrana poľných plodín je rovnako dôležitá, ako všetky ostatné agrotechnické úkony. Mechanizmy zabezpečujúce aplikáciu najrôznejších chemických prípravkov, nazývané tiež postrekovače, sú k dostaniu v rozdielnych záberoch a prevedeniach. Pre menšie podniky s rozdrobenejšími výmerami parciel sú vhodnejšie ťahané verzie, s menším záberom ramien, naopak pre veľké podniky s rozľahlými celkami nachádzajúcimi sa na rovinatom teréne, sú ideálnym nástrojom na zabezpečenie chemickej ochrany samohybné postrekovače. Jedným z výrobcov spomínanej techniky je i značka John Deere, ktorú na slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Agroservis spol. s r.o. V portfóliu vystupujú tak ťahané verzie postrekovačov, ako i samochodné postrekovače.

Chémia je drahá

Aplikácia  chemických prípravkov na porast je neoddeliteľnou súčasťou hospodárenia na pôde (s výnimkou bio pestovateľov). Nákup chemických prípravkov činí významnú položku vstupov, čím významnou mierou ovplyvňuje i ekonomiku celého podniku. Chemické prípravky aplikované na porasty patria k cenovo náročným vstupom a teda požiadavky na postrekovač, cez ktorý prechádza jedna z najdrahších tekutín používaných v poľnohospodárstve sú vysoké na efektívne využívanie. Postrekovač musí zabezpečiť homogénnu koncentráciu v celom objeme, kontinuálnu dopravu z nádrže k tryskám a rovnomerné pokrytie listov chemickou látkou.

V ponuke ťahané i samochodné

Značka John Deere sa venuje výrobe postrekovej techniky od päťdesiatych rokov minulého storočia. Výroba ťahaných verzií postrekovačov je umiestnená v Holandskom meste Horst, kde sa nachádza i výroba samohybných európskych verzií postrekovačov. Výroba samohybných postrekovačov je rozdelená a súčasne prebieha  na dvoch svetových kontinentoch, v Amerike i v Európe. Všetky dôležité časti, ako je nádrž, rám postrekovača alebo postrekovacie ramená, si vyrába značka John Deere vo vlastnej réžii a tak zaisťuje vysokú kvalitu a spoľahlivosť po celú dobu životnosti. I na základných modeloch je použité silné čerpadlo s výkonom až 280 l/min. Pri najvýkonnejších ťahaných verziách je potom použitá dvojica čerpadiel.

celý článok v RN č.9

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down