06.09.2023 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SR je pripravená prijať opatrenia na riešenie ukrajinského obilia

Slovensko je pripravené prijať opatrenia, ak EÚ nepríde s riešením dovozu ukrajinského obilia.

Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády premiér Ľudovít Ódor. V súčasnosti import do susediacich východoeurópskych krajín, vrátane Slovenska zakazuje nariadenie, ktoré sa končí 15. septembra.
        "Pevne dúfam, že príde k nejakému riešeniu na európskej úrovni. Keby k tomu nedošlo, tak, samozrejme, sme pripravení prijať opatrenia," spresnil Ódor v súvislosti s výzvou zakázať dovoz obilia z Ukrajiny od 16. septembra. Premiér však nespresnil, či by Slovensko zakázalo dovoz aj samo.
        Hnutie Sme rodina 31. augusta vyzvalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a vládu SR, aby sa postavili za slovenských poľnohospodárov a podporili zákaz dovozu ukrajinského obilia, nie zákaz tranzitu.
        "Dovoz a predaj ukrajinského obilia na Slovensko musíme od 16. septembra zastaviť tak, ako to urobí Poľsko a tak, ako to urobí Maďarsko, lebo inak zničíme náš vidiek," podčiarkol šéf Národnej rady SR a predseda Sme rodina Boris Kollár. Pripomenul, že 15. septembra končí európska dohoda o zákaze dovozu ukrajinského obilia pre päť štátov EÚ.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down