02.05.2022 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stanovisko MPRV k predĺženiu nájomnej zmluvy na poľovnícku chatu pri obci Čifáre

Ešte za predchádzajúceho vedenia š. p. LESY SR vydal minister Samuel Vlčan pokyn, aby sa ukončili všetky zmluvy s ľuďmi, ktorí nemajú morálny kredit zlučiteľný s jeho pôsobením v agrorezorte. 

V týchto intenciách začal agrorezort spolu s exgenerálnym riaditeľom š.p. LESY SR Tiborom Kőszeghym aj konať. Po vynútenej zmene na poste generálneho riaditeľa v štátnom podniku LESY SR sa pretrhla kontinuita pripravovaných krokov. Dokonca sme ako rezort boli, povereným generálnym riaditeľom Matejom Vigodom, vmanévrovaní do nepríjemnej situácie pri marcovom zakladaní Lesa porozumenia. Spolu s kolegami a pozvanými poslancami NR SR mal minister Vlčan na pokyn p. Vigodu založiť les priamo v susedstve inkriminovanej chaty v  nájme Bödörovcov. Tento plán sme odhalili a na poslednú chvíľu sme lokalitu pre Les porozumenia zmenili. Zostali sme síce v katastri obce Čifáre, ale mimo susedstva s týmto objektom.
      „Z portálu denníkn.sk som sa v piatok podvečer dozvedel, že poverený generálny riaditeľ štátneho podniku LESY SR Matej Vigoda, predĺžil nájomnú zmluvu na inkriminovanú chatu opäť skupine Bödörovcov. Za podmienok, ktoré v hospodárskej výslednici pre LESY SR nič neznamenajú. Som tímový hráč, avšak musím sa absolútne dištancovať od tohto absurdného činu jedného z riaditeľov mne podriadených organizácií. Morálny aspekt musí v takomto prípade jednoznačne zvíťaziť nad ekonomickým hľadiskom, aj keby bolo akokoľvek výhodné, čo opakujem, ani nie je tento prípad,“ uvádza minister Samuel Vlčan a dodáva: „Ako minister pôsobím v rezorte, kde je mojím prvoradým cieľom jeho očista. Bez naplnenia tohto primárneho cieľa nie je možná zmena  v našej spoločnosti. Nie som len minister, som aj občan tejto krajiny a som otec dospievajúcich synov. Do politiky som vstúpil najmä preto, aby som prispel k zmene myslenia v našej spoločnosti. Tomuto svojmu presvedčeniu zostávam verný. Lesy SR majú slúžiť našej krajine, za týmto účelom boli zriadené. Pevne verím, že nájdem spôsob, ako napraviť to, čo sa tam momentálne deje!“

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down